Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

ΜΝΑΕ 2022-23. Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων (Ι.Τ.Υ.Ε.)

Στα πλαίσια του προγράμματος “ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΣΤΑ ΕΠΑΛ” πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών των τμημάτων Πληροφορικής της Β’ και Γ’ τάξης στον Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων (Ι.Τ.Υ.Ε.) στον χώρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Έγινε ενημέρωση για τον πολυποίκιλο  ρόλο του (Ι.Τ.Υ.Ε.) και ακολούθησε αναλυτική παρουσίαση της πλατφόρμας myschool που σχεδιάστηκε και υποστηρίζεται από το (Ι.Τ.Υ.Ε.) και είναι η βασική πλατφόρμα  γραμματειακής και διοικητικής υποστήριξης των σχολικών δομών της χώρας μας. Ευχαριστούμε θερμά τους υπευθύνους τους (Ι.Τ.Υ.Ε.) για την φιλοξενία και την ενημέρωση.