Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Επίσκεψη στο Δάσος Φράξου και σε Οινοποιείο στο Λεσίνι Αιτ/νίας

Στις 29/11 οι μαθητές της Α’ τάξης του Εσπερινού ΕΠΑΛ Αγρινίου επισκέφθηκαν το δάσος Φράξου στο Λεσίνι Αιτωλοακαρνανίας.

Η επίσκεψη αυτή έγινε στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος του ΚΠΕ Μεσολογγίου  “Δάσος Φράξου…Υπόσχεση ζωής” και του μαθήματος Ερευνητικής Εργασίας με θέμα την κλιματική κρίση.

Ευχαριστούμε πολύ την κα Όλγα Γιαννακογεώργου από το ΚΠΕ Μεσολογγίου για την ενημέρωση που μας έκανε και τις ενδιαφέρουσες πληροφορίες που μας έδωσε.

Στις 29/11 οι μαθητές της Α’ τάξης του Εσπερινού ΕΠΑΛ Αγρινίου επισκέφθηκαν το Οινοποιείο Σωτηρίου στο Λεσίνι Αιτωλοακαρνανίας όπου ο οινοποιός κος Σωτηρίου τους εξήγησε την διαδικασία παραγωγής του κρασιού. Η επίσκεψη αυτή έγινε στα πλαίσια του μαθήματος Ζώνη Δημιουργικών Δραστηριοτήτων.