Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Εκπαιδευτικές Επισκέψεις στην Δημοτική Πινακοθήκη και στην Παλαιά Δημοτική Αγορά Αγρινίου.

Πραγματοποιήθηκε Εκπαιδευτική   Επίσκεψη  των μαθητών των τμημάτων Α1, Α2, ΒΥΠΕ1, ΒΥΠΕ2, Β1,Β2 και  ΓΑΙΣΘ   την Παρασκευή  09-02-2024   στην Δημοτική Πινακοθήκη Αγρινίου  και πιο συγκεκριμένα στην έκθεση « Ο τόπος του Φωτός»,  μια τιμητική προσφορά της Βουλής των Ελλήνων για τα 10 χρόνια λειτουργίας της Δημοτικής Πινακοθήκης Αγρινίου με επιλογές από τη Συλλογή Έργων Τέχνης.

Στην συνέχεια οι μαθητές επισκέφτηκαν  την έκθεση των μαθητών του εργαστηρίου MyHEART στην Παλαιά Δημοτική Αγορά Αγρινίου.

Η επίσκεψη Πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των μαθημάτων της Ιστορίας της  Α’ Τάξης (Ενότητα: Τέχνες) και Νέα Ελληνικά της Β’ Τάξης (Ενότητα: Διαδρομές στον χώρο της Τέχνης).